شناسایی 2 انبار احتکار و چند گرانفروش در بازار همدان

به گزارش رکنا، داریوش صفاری روز چهارشنبه اظهار داشت: به تازگی یک انبار اقلام بهداشتی توسط بازرسان سازمان کشف شد که ۱۹ هزار و ۷۰۰ عدد محلول ضدعفونی و دستمال کاغذی احتکار شده بود.

وی ارزش این اقلام را ۶۹ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این پرونده تخلف برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان همچنین از کشف یک انبار احتکار لوازم آرایشی خبر داد و افزود: از این انبار ۲۵۰ دستگاه لوازم برقی آرایشگاه مانند اتوی مو و ۱۷۱ عدد انواع شامپو و کرم کشف شد.

به گفته صفاری ارزش این کالاها نیز ۵۳ میلیون تومان برآورد شد و فرد متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: تمام فعالان اقتصادی اعم از واحدهای صنفی، داروخانه ها و تجار که اقدام به نگهداری کالاهای بهداشتی از قبیل، ماسک، الکل، مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده می‌کنند، باید انبار خود را در سامانه جامع انبارها ثبت و موجودی آنرا اعلام کنند در غیر این صورت، احتکار محسوب می‌شود.

وی به شناسایی یک مرغ فروشی متخلف نیز اشاره کرد و گفت: برای این واحد صنفی پرونده گرانفروشی به ارزش ۸۷ میلیون تومان تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

صفاری یادآوری کرد: به تازگی یک فروشگاه عرضه چای نیز به علت فروش اجناس قاچاق شناسایی و پرونده تخلف ۲۰ میلیون تومانی برای وی تشکیل شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟