دستگیری عامل 40 فقره سرقت منزل در شاهرود/بالکن‌روی شیوه سارقان بود

به گزارش رکنا،  سرهنگ علی کریمی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی فرماندهی انتظامی شاهرود ضمن بیان اینکه در پی چندین فقره سرقت از منازل مسکونی در این شهر موضوع در دستور کار کارآگاهان زبده قرار گرفت، ابراز داشت: این سرقت‌ها طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ به وقوع پیوسته بود که درنهایت بعد از دو سال ردپای این سارقان شناسایی شد.

وی ضمن بیان اینکه با در دسترس داشتن سرنخ سارقان در استان‌های غربی کشور موضوع وارد فاز بعدی واقع شد، افزود: در بررسی پرونده مأموران ردپای یک باند حرفه‌ای سرقت را درصدها کیلومتری شاهرود شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شاهرود بابیان اینکه با اقدامات صورت گرفته اکیپ‌های ویژه دستگیری به استان موردنظر اعزام شد، ابراز داشت: پس از چند روز تحقیقات مخفیگاه متهم موردنظر را شناسایی و وی را در اقدامی ضربتی دستگیر و به شاهرود منتقل شد.

کریمی بابیان اینکه متهم ۲۹ ساله درنهایت به ۴۰ فقره سرقت اعتراف کرده است، تصریح کرد: با دستگیری این فرد همدستان وی نیز شناسایی و در استان‌های دیگر دستگیر شدند.

وی ضمن بیان اینکه شگرد این سارقان بالکن‌روی با استفاده از فرصت عدم وجود حفاظ و نرده بود، افزود: سارقان از طریق حیاط یا کوچه، خود را به پنجره طبقات اول ساختمان رسانده و با تخریب پنجره بعد از ورود به اقدام به سرقت می‌کردند که با توجه به این موضوع از مردم درخواست می‌شود نسبت به رعایت اصول ایمنی منازل خود اقدام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟