کرونا سومین عامل مرگ و میر طی چهار ماهه اول سال 99 در جهرم

به گزارش رکنا،  محمد رحمانیان یکشنبه در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا اظهار داشت: در چهار ماه اول سال ۹۹ در جهرم به ترتیب بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته مغزی، بیماری کرونا و بیماری دستگاه تنفس بیشترین عامل مرگ و میر بوده است.

وی با بیان این مطلب که بیماری کرونا علت اصلی فوت در بسیاری از موارد نیست، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط گروه اپیدمیولوژی دانشگاه، به ترتیب بیماری‌های زمینه‌ای مانند نارسایی کلیه، فشار خون، دیابت و بیماری‌های قلبی منجر به شدت گرفتن بیماری کرونا در افراد می‌شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم مراجعه به موقع به پزشک برای درمان بیماری کرونا بسیار حائز اهمیت است. مشکل تنفسی، سرفه و تب از بیشترین علائم در بین بیماران بستری در بیمارستان پیمانیه بوده است.

رحمانیان بیان کرد: ۴۰ درصد بیماران بستری در بخش کرونا بیمارستان پیمانیه سابقه تماس مستقیم با بیمار کرونایی داشته‌اند. شهروندان عزیز این موضوع را در نظر داشته باشند که تماس مستقیم در مکان‌هایی با تراکم جمعیت بالا شکل می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به عزاداری امام حسین (ع) در دهه محرم امسال، بیان کرد: از تمامی هیئت‌های مذهبی خواهشمندیم پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و عزاداری در مکان سرباز را موکدا رعایت کرده و همکاری‌های لازم را با بازرسین بهداشت محیط دانشگاه داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟