کشف 57 هزار و 450 لیتر سوخت گازوییل در آب های ماهشهر

به گزارش رکنا ، ماموران دریابانی با رصد اطلاعاتی موفق شدند ۵۷ هزار و ۴۵۰لیتر سوخت گازوییل را در آب‌های حوزه ساحلی ماهشهر قبل از خروج از کشور کشف و توقیف کنند.

سردار لطفعلی پاکباز افزود:در راستای طرح تشدید کنترل مناطق ساحلی خوزستان و جلوگیری از خروج سرمایه‌های ملی و قاچاق سوخت، ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر در نتیجه ساعت‌ها کار اطلاعاتی موفق به شناسایی محل دپو و انتقال سوخت قاچاق در سواحل ماهشهر شدند.کشف سوخت قاچاق در آب‌های ماهشهر

وی گفت: ماموران دریابانی با اعزام به‌موقع و پایش دقیق محل در منطقه "خور دورق" و "خور زنگی" طی ۲ عملیات جداگانه ۲ عدد چتری حاوی ۴۵ هزار لیتر سوخت که با هدف خروج از کشور و عرضه به دلالان سوخت در خلیج فارس دپو شده بود کشف کردند.

وی در ادامه افزود: در عملیاتی دیگر نیز دریابانان ماهشهر یک فروند شناور حامل ۱۲ هزار و ۴۵۰ لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های بندر سجافی شناسایی و قبل از حرکت توقیف کردند.

دستگیری پنج قاچاقچی سوخت در ماهشهر

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان با اشاره به دستگیری پنج قاچاقچی سوخت در جریان توقیف این محموله‌های سوخت قاچاق افزود:محموله سوخت کشف شده پس از تکمیل پرونده اولیه به همراه متهمان تحویل مرجع قضایی می‌شود.

سردار پاکباز افزود: اقدام قاچاقچیان علاوه بر ضربه به اشتغال و تولید داخلی باعث خروج سرمایه ملی و ایجاد مشاغل کاذب نظیر قاچاق می‌شود که تبعات جبران ناپذیر اجتماعی نیز به همراه خواهد داشت از همین رو دریابانان خوزستان با عزم جدی با این پدیده شوم برخورد خواهند کرد.

در سال جاری دست کم ۲۵۰هزار لیتر سوخت قاچاق قبل از خروج از کشور در آب‌های سرزمینی شمال غرب خلیج فارس و مناطق ساحلی خوزستان کشف و ضبط شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟