آتش‌سوزی 2 مخزن گازوییل در جاده قدیم تهران-قم

به گزارش رکنا، علی‌اکبر فرمانی، افسر منطقه هفت عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران  اظهار کرد: ساعت 16:19 دقیقه روز گذشته در پی تماس تلفنی کارگران یک انبار مبنی بر آتش سوزی مخازن گازوییل انبار به آدرس شهرری جاده قدیم قم به سمت قم محله آسیاب قرمز در خواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های 9، 47، 50 را به همراه خودروهای پشتیبانی به محل آتش‌سوزی رهسپار کرد.

وی گفت: با توجه به دود و شعله بسیار زیادی که از فاصله دور قابل مشاهده بود مشخص شد در داخل انبار برش کاری فلزات دو مخزن چهار و 10 هزار لیتری گازوییل در مجاورت درب ورودی سوله ای به متراژ 6 هزار متر مربع به علت نامعلومی طعمه شعله‌های آتش شده و با جاری شدن گازوییل بر روی زمین شعله‌های آتش به سرعت در حال سرایت به سوله مجاور بود.

آتش سوزی در جاده قدیم تهران قم

افسر آماده منطقه هفت عملیات ادامه داد: آتش‌نشان با رعایت موارد ایمنی و پس از قطع جریان برق و گاز و مجهز شدن به دستگاه تنفسی با استفاده از یک رشته لوله آبده آتش‌نشانی و یک رشته لوله کف مخصوص خاموش کردن آتش‌سوزی مایعات قابل اشتعال از دو ضلع شروع به سرد کردن و خاموش کردن شعله‌های آتش کرده و مانع از سرایت آتش به دیگر نقاط انبار و کارگاه‌ های مجاور شدند.

فرمانی بیان کرد: آتش‌نشانان پس از مهار کامل شعله‌های آتش و اطمینان از عدم شعله وری مجدد، موارد ایمنی در خصوص روش نگهداری مخازن مایعات قابل اشتعال جهت جلوگیری از حوادث بعدی را به مالک انبار ارائه داده و به عملیات خود خاتمه دادند.

وی خاطرنشان کرد: علت این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران در حال بررسی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟