معتادان هم کرونا می‌گیرند

به گزارش رکنا، سرهنگ مجید کریمی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: اوایل اسفند از ستاد ملی کرونا ابلاغ شد که جمع‌آوری معتادان دیگر صورت نگیرد و آنهایی که در کمپ‌ها بودند رها شدند. پلیس خیلی زحمت کشیده بود برای جمع‌آوری این معتادان که به‌واسطه شیوع کرونا در شهرها پخش شدند.

مردم در تماس با ما درخواست جمع‌آوری این معتادان را داشتند که در جلسه ستاد ملی کرونا با حضور رئیس‌جمهور، این موضوع را سردار اشتری طرح کرد. مصوب شد دوباره جمع‌آوری راه‌اندازی شود.

از اردیبهشت کار جمع‌آوری را شروع کردیم، اما محدودیت‌هایی در این مسیر داشتیم. به ما گفتند معتادان باید در سه مرحله غربالگری شوند. مرکزی که 400 معتاد از پلیس تحویل می‌گرفت برای سه مرحله غربالگری الان صد معتاد تحویل می‌گیرد.

معتادان کرونا می‌گیرند؟

بله. قطعا آنها هم کرونا می‌گیرند. از پزشکان متخصص استعلام گرفتیم که تاکید کردند این موضوع که معتادان کرونا نمی‌گیرند، صحت ندارد. در غربالگری معتادان متجاهر هم با معتادانی رو‌به‌رو شدیم که کرونا داشتند و حالا روی تخت بیمارستان هستند. معتادی که بی‌خانمان است و در جوی و خیابان زندگی می‌کند اگر بر اثر کرونا فوت کند کسی متوجه علت مرگ او نمی‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟