آزادی 57 نفر از محکومین مالی و جرایم غیر عمد استان قزوین

به گزارش رکنا، حجت الاسلام نورالله قدرتی عصر دوشنبه در مراسم آزاد سازی محکومین مالی و زندانیان جرایم غیرعمد ضمن تبریک سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: فداکاری و از جان گذشتگی‌های آزادگان، تابلویی از عظمت روحی آنها را به نمایش گذاشت و نشان داد، با نیروی ایمان و اراده می‌شود بر رنج‌ها و دشواری‌ها غلبه کرد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی افراد و آحاد جامعه نسبت به یکدیگر اظهار داشت: گام‌های خیرخواهانه‌ای که ستاد دیه استان با جذب کمک‌های خیرین در راستای آزاد سازی زندانیان بر می‌دارد باعث رضایت خداوند و کاسته شدن آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

مقام ارشد قضائی استان در مجمع خیران با اشاره به آزادی ۳۶ زندانی جرایم غیر عمد از ابتدای امسال گفت: میزان بدهی این افراد ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن از سوی شکات بخشیده شد.

حجت الاسلام قدرتی گفت: محکومین مالی و جرایم غیر عمد استان حدود ۱۵۰ نفر است که امروز نیز ۲۱ نفر آنان با تلاش‌های ستاد دیه، اداره کل اوقاف، بنیاد مستضعفان و کمک‌های خیرین با مبلغ بدهی هر نفر بالغ بر ۲۰ میلیون تومان که مجموعاً حدود ۵۵۰ میلیون تومان بود آزاد شدند و در نظر داریم تا ظرف چند ماه آینده محکومین مالی با بدهی هر نفر تا سقف ۵۰ میلیون تومان را نیز آزاد کنیم.

رئیس کل دادگستری اظهارداشت: باید تلاش کرد موقوفه‌ای با هدف کمک به مددجویان نیازمند توسط خیرین ایجاد شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟