آتش سوزی‌های اخیر عنبرآباد غیر عمدی بود

به گزارش رکنا،  یوسف سبحانی گفت: منابع طبیعی میراث به جای مانده از گذشتگان این مرز و بوم می‌باشد که به دست نسل کنونی رسیده است.

سبحانی افزود: ما نیز باید در حفظ و نگهداری از این میراث ملی کوشا باشیم تا بتوانیم آن را به بهترین نحو ممکن به دست آیندگان بسپاریم.

دادستان عنبرآباد در ادامه با ارائه گزارشی اظهار داشت: لزوم حفظ میراث طبیعی و منابع ملی شهرستان عنبرآباد در دستور کار جدی دستگاه قضائی قرار دارد و در یک سال گذشته با شکایات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، اقدامات مفید و مؤثری در حوزه رفع تصرف از اراضی ملی صورت گرفته است.

سبحانی گفت: در این رابطه تعداد ۴۰ نفر متهم به دادسرا معرفی شده اند که پرونده‌ی آنان دراسرع وقت رسیدگی و در مورد تعداد ۲۰ پرونده قرار نهایی صادر شده که ۱۷ مورد از آنها در دادگستری به صدور حکم نهایی منتهی شده است.

وی از رفع تصرف ۳۰ هکتار از اراضی ملی خبر داد و گفت: با پیگیری مستمر و همکاری به موقع و مناسب اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اراضی به ارزش ۶ میلیارد ریال رفع تصرف شده و به دولت اعاده شده اند.

دادستان عنبرآباد در ادامه به آتش سوزی‌های اخیر در مناطق کوهستانی این شهرستان اشاره کرد و گفت: با تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که اکثر این آتش سوزی‌ها غیر عمدی می‌باشد و در اثر سهل انگاری بعضی از افراد صورت گرفته است.

سبحانی، ضمن هشدار به این افراد ناآگاه افزود: اهالی منطقه خصوصاً چوپانان باید در استفاده از آتش با هوشیاری کامل عمل کنند تا خدای ناکرده در اثر یک اشتباه کوچک منابع طبیعی در کام آتش فرو نرود و به خاکستر تبدیل نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟