مرگ 53 نفر در تصادفات رانندگی 3 ماهه اول سال در اردبیل

به گزارش رکنا،  علیرضا فرخی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی در استان اردبیل در سه ماهه اول امسال ۵۳ نفر بوده است اظهار کرد: این تعداد فوتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به آمار انواع تصادفات گفت: از تعداد ۵۳ فوتی ۱۰ نفر در تصادفات درون شهری، ۳۵ نفر در سوانح برون شهری و ۸ نفر نیز در جاده‌های روستایی جان خود را از دست دادند.

فرخی با بیان که بیشترین فوتی‌ها در تصادفات جاده‌های برون شهری رخ داده است خاطرنشان کرد: این امر هشدار جدی برای رانندگان و سرنشینان خودروها در راستای رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی، عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مجاز در کاهش تصادفات است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان اردبیل تصریح کرد: بیشترین تصادفات منجر به فوت در جاده‌های شمالی استان که به «جاده مرگ» معروف شده است اتفاق می‌افتد که این موضوع توجه و مساعدت بیشتر مسئولین زیربط و حل مسائل و مشکلات جاده‌های این منطقه از استان را می‌طلبد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟