عاملان مصدومیت محیط بان پارک ملی تندوره پای میز محاکمه

به گزارش رکنا، تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در دیدار با محیط بان درگزی که روز گذشته هنگام دستگیری متخلفان شکار و صید در پارک ملی تندوره از سوی متخلفان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به بیمارستانی در مشهد منتقل شده بود، ضمن پیگیری روند درمان محیط بان، دقایقی را با او به گفت و گو نشست و از جانفشانی محیط بان تجلیل کرد.

او افزود: این نخستین بار نیست که محیط بانان پرتلاش استان در راه عقاید انسانی و الهی خود اینگونه صدمات جسمی و روحی را از سوی اشرار و غارتگران حیات وحش به جان می‌خرند.مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: محیط بانان پس از آن نه تنها دست از حراست از مخلوقات بی زبان خداوند بر نمی‌دارند که هر بار با انگیزه و عشق بیشتری برای حفظ آرامش زیستگاهی به عرصه‌های طبیعی استان قدم میگذارند.

محیط بان

همتی بیان کرد: خوشبختانه عاملان این پرونده ازسوی یگان حفاظت محیط زیست استان و با همکاری پلیس آگاهی همان روز حادثه شناسایی و دستگیر شدند و بزودی در مراجع قضایی محاکمه خواهند شد و این اداره کل نیز به طور جدی پیگیر روند حقوقی و قضایی این پرونده خواهد بود.

دستگیری 2 شکارچی متخلف در مشهد

او تصریح کرد: روز گذشته دو شکارچی متخلف درحالی محیط بان پارک ملی تندوره را مورد ضرب و شتم قرار دادند که لاشه دو رأس قوچ وحشی و یک قبضه اسلحه را با موتور سیکلت حمل می‌کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تاکید کرد: محیط بان عظیم دانشور دراین حادثه به شدت مجروح و به دلیل شکستگی دنده و دست و برای درمان و مراقبت‌های پزشکی به بیمارستانی در مشهد منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت، هم اکنون حال عمومی این محیط بان مساعد است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟