دستگیری متخلفان شکار و صید سابقه دار در شهرستان طبس

به گزارش رکنا، حاتمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس گفت: بر اساس گزارشات واصله از سوی همیاران افتخاری محیط زیست مبنی بر ورود متخلفان شکار و صید به یکی از زیستگاه‌های آزاد، ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با همکاری و همراهی ماموران نیروی انتظامی منطقه رباط خان و منطقه جوخواه موفق به شناسایی و دستگیری متخلفان شدند.

او افزود: ماموران نیروی انتظامی منطقه رباط خان بواسطه نزدیکی به محل مورد نظر وارد عمل شده و با همکاری ماموران نیروی انتظامی منطقه جوخواه، پس از شناسایی خودروی متخلفان، اقدام به توقف و بازرسی از آن کردند.

کشف سلاح های شکاری در شهرستان طبس

حاتمی اظهار کرد: ماموران موفق شدند لاشه‌ های متعلق به شکار غیرمجاز دو رأس کل وحشی، یک رأس قوچ وحشی، یک قطعه تیهو که در مسیر راه توسط متخلفان به بیرون از خودرو پرتاب شده بود کشف و در بازرسی از خودروی آن‌ها، یک قبضه سلاح گلوله زنی غیر مجاز، یک قبضه سلاح ساچمه زنی، ۲۹ عدد فشنگ و سه دستگاه دوربین چشمی را کشف و ضبط کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس بیان کرد: در این رابطه چهار نفر متخلف که سه نفر از آن‌ها دارای سابقه محکومیت شکار غیر مجاز داشتند دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان شدند.

او ادامه داد: بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر رأس کل یا قوچ وحشی معادل ۲۵۰ میلیون ریال و جریمه شکار مجاز هر قطعه تیهو سه میلیون ریال تعیین شده است.

حاتمی گفت: از متهمین دستگیر شده مبلغ ۷۵۳ میلیون ریال بابت شکار غیرمجاز اخذ خواهد شد و متهمان علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست، در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده، محاکمه خواهند شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟