آخرین وضعیت کرونا در اردبیل

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از ۴۴ مورد بستری جدید به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش رکنا ، محمدرضا رضایی‌بنا  عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ مورد بستری جدید به علت ابتلاء به ویروس کرونا در استان اردبیل گزارش شده و در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۳۹۳ نفر است.

وی افزود: از این تعداد ۶۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند، ۵۴ مورد ترخیص و ۹ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان ثبت شده است.

معاون علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی از افزایش ناگهانی مبتلایان به بیماری کرونا بسیار نگران هستند چرا که در صورت افزایش مراجعات کادر درمان در رسیدگی و ارائه خدمات به بیماران با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد بود.

رضایی بنا ادامه داد: دورهمی ها و مراسمی که مردم در روز عید قربان برگزار کردند یکی دیگر از نگرانی‌های ما است چرا که در صورتیکه این دورهمی ها با رعایت پروتکل‌ها نبوده باشد تا دو هفته آینده اثرات آن را در قالب افزایش موارد بستری ناشی از کرونا شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: هم استانی‌ها در صورت احساس علائم خفیف بیماری کرونا سعی کنند با استراحت در منزل بهبودی خود را به دست آورند در صورتی که احساس کنند علائم بیماری شدید است به درمانگاه‌های ۱۶ ساعته اعلام شده مراجعه کنند و از مراجعه به بیمارستان‌ها خودداری نمایند.

معاون علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه تاکنون به صورت میانگین حدود دو سوم مبتلایان به کرونا در شهرستان اردبیل بوده، یک سوم مبتلایان شامل شهرستان‌های دیگر می‌باشد تصریح کرد: شهرهای پرجمعیت استعداد بیشتری در شیوع سریع بیماری کرونا را دارند لذا مردم باید به صورت جدی از حضور در اماکن پرتجمع خودداری کنند و در صورت حضور حتماً فاصله لازم را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟