پایان حبس 20 محکوم زندانی در قزوین

رییس حوزه قضایی بخش شال قزوین با بیان اینکه در این حوزه قضایی تنها یک زندانی تحت قرار وجود دارد گفت: ۲۳ نفر از محکومین مشمول مرخصی پایان حبس، آزادی مشروط اعطاء، عفو، تعلیق مجازات و مجازات‌های جایگزین حبس قرار گرفته اند.

به گزارش رکنا ، محمد رمضانی در خصوص تعداد بازداشتی‌های حوزه قضائی شال اظهار داشت: سعی بر آن بوده است که قرار‌های تآمین کیفری به گونه‌ای صادر شود که منتهی به بازداشت متهمین نشود در این راستا در سه ماهه نخست سال جاری این حوزه قضایی از مجموع ۶۶ قرار تأمین صادر شده تنها ۱۰ مورد منتهی به بازداشت شده و بازداشت شدگان نیز با ایداع وثیقه یا معرفی کفیل ظرف چند روز آزاد شده اند وهم اکنون تنها یک زندانی تحت قرار در این حوزه قضایی وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به نظام نیمه آزادی در راستای کاهش جمعیت کیفری گفت: در سه ماهه نخست سال جاری دو زندانی تحت نظارت سامانه‌های الکترونیکی (پابند) قرار گرفته و بدین وسیله از زندان آزاد شده اند.

رییس حوزه قضایی شال همچنین به آمار سایر عناوین منتهی به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها اشاره کرد و افزود: ۲۳ نفر از محکومین مشمول مرخصی پایان حبس، آزادی مشروط اعطاء، عفو، تعلیق مجازات و مجازات‌های جایگزین حبس قرار گرفته اند.

محمد رمضانی در پایان تصریح کرد: باعنایت به مراتب مذکور رویکرد این حوزه قضایی در استفاده از تأسیسات قانونی به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟