کرونا جان 43 راننده تاکسی در کشور را گرفت

به گزارش رکنا،  مهدی جمالی نژاد اظهار کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهری جزو شاغلینی هستند که شدیداً در معرض ابتلا به این بیماری هستند و از اینرو با تصمیمات اتخاذ شده، رانندگان این ناوگان در اولویت کمک‌های حمایتی و معیشتی قرار گرفتند.

وی افزود: در این راستا با همکاری بنیاد علوی و عاملیت بانک سینا، تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد برای برخورداری 50 هزار راننده تاکسی آسیب دیده در این بحران در نظر گرفته‌ایم.

جمالی نژاد گفت: به این منظور متناسب با هر شهر سهمیه‌ای مشخص تا از سوی سازمان‌های تاکسیرانی در اختیار افراد آسیب دیده و یا خانواده‌هایی که اعضای آنها بر اثر کرونا فوت شده اند، قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تاکنون 14 هزار راننده تاکسی فرآیند دریافت وام خود را انجام داده و در حال شناسایی و معرفی به بانک‌ها هستند و بقیه فرایند استفاده از تسهیلات نیز در حال اجراست.

فوت 43 راننده تاکسی‌ درون شهری به دلیل ابتلا به کرونا

رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همچنین به اعطای تسهیلات 6 میلیون تومانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق ثبت‌نام در سامانه ویژه این موضوع اشاره و تصریح کرد: بر اساس اعلام وزارتخانه مذکور از بین مشاغل مختلف، حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین مراجعه و درخواست را داشته‌اند که مراحل اداری آن از طریق سامانه کارا در حال اجراست.

جمالی نژاد درباره آخرین آمار ابتلای رانندگان تاکسیهای درون شهری به کرونا گفت: براساس آخرین آمار ارسالی شهرداری ها 493 راننده به این بیماری مبتلا و متاسفانه 43 نفر از آنان فوت کرده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟