کلاهبرداری 4 میلیاردی با فروش ملک دیگران / کلاهبردار به دام پلیس تهران افتاد

به گزارش رکنا ، سرهنگ کارآگاه "بهزاد اختیاری" گفت: خرداد سال جاری پرونده ای با موضوع کلاهبرداری با شکایت خانمی جوان در دادسرای ناحیه 5 تهران تشکیل شد و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: تحقیقات اولیه از پرونده حکایت از این داشت، شاکی برای خرید یک دستگاه آپارتمان در محدوده جنت آباد به مشاوران املاک منطقه مراجعه تا اینکه مدیر املاکی به نام شایان واحدی را معرفی و متصدی مشاور اعلام کرد که فروشنده وکالتنامه محضری از مالک اصلی دارد و همکاری لازم را برای خرید ملک با خریدار برای انعقاد قرارداد خواهد داشت. پس از مدتی گفت و گو بر سر قیمت ملک، در نهایت مبایعه نامه ای تنظیم و فردی به عنوان سجاد به عنوان فروشنده ذیل مبایعه نامه را امضاء و بدین ترتیب مبلغ 4 میلیارد ریال خریدار به عنوان مرحله اول پرداخت ثمن در مشاور املاک پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه در بررسی های اولیه مشخص شد که برگ وکالتنامه که به شاکی نشان داده شده جعلی بوده، توضیح داد. با انجام استعلام از اداره ثبت اسناد و املاک مشخص شد، مالک اصلی شخصی بنام شهلا می باشد که برای اجاره دادن ملک، کلید آن را در اختیار مسئول املاک به نام شایان قرار داده است.

این مقام پلیسی با اشاره اینکه در تحقیقات پلیسی به دست آمد متصدی مشاور املاک که مستاجر بوده پس از کلاهبرداری مغازه را به مالک آن تحویل داده و از محل گریخته است، گفت: کارآگاهان در تحقیقات پلیسی، موفق شدند مخفیگاه متهم را در شهرستان شهریار شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی تهران انتقال دهند.

وی گفت: شایان پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن قبول بزه انتسابی اظهار داشت، زمانی که مالک بابت اجاره آپارتمان کلید و مدارک ساختمان را در اختیارم قرار داد توانستم اطلاعات ملک را به دست بیاورم به تنظمی وکالتنامه جعلی بنام سجاد که از دوستانم می باشد از شاکی کلاهبرداری و مبالغ دریافتی را نیز به حساب خواهرم واریز کردم .

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: با اعتراف صریح شایان به جرم جعل و کلاهبرداری پرونده به مرجع قضائی ارسال و متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد. تلاش برای شناسایی هویت و آدرس همدست وی کماکان ادامه دارد .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟