آتش سوزی در ارتفاعات بوشکان دشتستان

به گزارش رکنا، غلامرضا منتظری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بیان کرد: آتش‌سوزی در کوه برچک منطقه طلحه در بخش بوشکان شهرستان دشتستان ساعت ۲۱ دوشنبه شب (ششم مرداد) آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

او افزود: آتش‌‍‌سوزی بر اثر صاعقه رخ داده و به علت کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه خاموش کردن آن دشوار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: دیشب پس از اطلاع از حادثه نیرو‌های یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، مردم و امدادگران از سایر مناطق استان به منطقه اعزام و برای مهار آتش تلاش می‌کنند.

درخواست بالگرد برای انتقال نیرو

منتظری ادامه داد: با توجه به مرتفع بودن منطقه حادثه و گرمای هوا نیاز است که نیروهای تازه نفس برای مهار آتش اعزام شوند که بر همین اساس از سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور درخواست بالگرد کرده‌ایم تا بتوان نیرو به منطقه فرستاد.

او بیان کرد: گیاهان منطقه شامل بادام کوهی، انجیر کوهی، بنه و گیاهانی مانند گون است که با توجه به بارندگی‌های خوب زمستانی پوشش متراکم هستند و همین موضوع زمینه‌ای برای گسترش آتش سوزی شده است.

آتش در ارتفاعات بوشکان دشتستان شعله ور شد

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر نیز که در محل حادثه حضور دارد، در گفت‌‎وگو با خبرنگار ما گفت: همه نیروها برای مهار آتش دست به کار شده‌اند و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر آتش را مهار کنیم.

جهانگیر دهقانی افزود: دیشب پس از اطلاع از حادثه ۴۰ نیرو برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شدند.

او بیان کرد: در تلاش هستیم هر چه سریع‌تر آتش مهار شود.

پوشش گیاهی مناسب، گرما، وزش باد و برخی عوامل انسانی باعث شده که از ابتدای امسال تا کنون چندین مورد آتش‌سوزی در مراتع استان بوشهر رخ دهد و بخشی از این مراتع از بین برود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟