معتادان متجاهر از میدان مشتاق کرمان جمع آور شدند

به گزارش رکنا،  یدالله موحد صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص جمع‌آوری معتادان متجاهر بیان داشت: به منظور حل آسیب‌های اجتماعی و سامان بخشی حاشیه شهر کرمان دستگاه قضائی استان وارد عمل شده است، همچنین طرح جمع آوری معتادان متجاهر در میدان مشتاق در دستور کار قرار گرفته است.

وی به طرح جمع‌آوری معتادان اشاره کرد و افزود: با هدف تدوین این طرح طی روزهای گذشته از مناطق حاشیه شهر کرمان بازدید به عمل آمد و بررسی‌های میدانی انجام شد ضمن اینکه تا رسیدن به وضعیت مطلوب و بر اساس نیاز این بازدیدها همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان کرمان به انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی مبنی بر استعمال مواد مخدر و جمع شدن معتادان در میدان مشتاق اشاره کرد و افزود: با انتشار این ویدئو در فضای مجازی نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد و پس از ایجاد هماهنگی‌های لازم قضائی، انتظامی و اجرایی، کار جمع آوری این افراد آغاز شد.

موحد گفت: با توجه به شیوع کرونا کمپ ترک اعتیاد مرکز ماده ۱۶ کرمان تعطیل و منجر به حضور معتادان در میادین شهر شد لذا با فعالیت مجدد این مرکز معتادان متجاهر از سطح شهر جمع آوری و به این مکان منتقل شدند.

وی تصریح کرد: دادگستری کل استان کرمان با همکاری سازمان‌های مختلف اجرایی و مردمی و همچنین تعامل با استانداری اقدام به تدوین طرح اولیه رفع آسیب‌های اجتماعی در بعضی از مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان کرد که پس از مطالعه مجدد و تدوین نهایی به صورت یک طرح ابتکاری اجرایی می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟