کرونا جان 239 نفر را در خراسان شمالی گرفته است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر ۲۲۹ بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند و تاکنون ۲۳۹ مورد مرگ به علت کرونا در استان ثبت شده است.

به گزارش رکنا ،  سید احمد هاشمی صبح جمعه در ستاد مبارزه با کرونا خراسان شمالی که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تعداد موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان در حال افزایش است و بیماران بستری شده نیز به همان حد افزایش پیدا کرده.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ادامه داد: آمار مرگ و میر خراسان شمالی در یک میلیون نفر، ۱۷ نفر است که از متوسط کشوری کمتر هستیم اما در بستری جز ۴ استان اول کشور هستیم.

وی خراسان شمالی را دومین استان در افزایش تعداد بستری عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۲۲۹ بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند و تاکنون ۲۳۹ مورد مرگ به علت کرونا در استان ثبت شده است.

هاشمی وضعیت شهرستان‌های شیروان، اسفراین، بجنورد، مانه و سملقان را قرمز دانست و گفت: در تغییر فرایند بستری در حالت صعودی هستیم و میانگین سنی بیماران مبتلا در تیرماه ۵۴ سال و مرگ ناشی از بیماری ۶۵ سال بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه طی یک روز ۱۱ مورد مرگ را در استان تجربه کردیم تصریح کرد: پیش از تیر ماه میانه مرگ و میر ۳ نفر در روز بود اما اکنون ۶ نفر است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟