صیادان حرفه‌ای پرندگان شکاری در دام محیط زیست نمین گرفتار شدند

به گزارش رکنا، امین شکوری، رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست نمین گفت: یگان حفاظت محیط زیست نمین در پی گزارش مردمی مبنی بر صید غیر مجاز پرندگان شکاری در بخش ویلکیچ شهرستان نمین دو نفر متخلف حرفه‌ای و سابقه دار را که مبادرت به شکار و زنده گیری پرندگان شکاری و حمایت شده نموده بودند دستگیر کردند.

او افزود: یکی از متخلفان غیربومی بوده که با همکاری یکی دیگر از افراد بومی منطقه اقدام به زنده گیری پرندگان شکاری کمیاب در منطقه می‌نمود که با تلاش و پیگیری‌های شبانه روزی یگان حفاظت شهرستان نمین دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف ادوات شکاری در نمین

شکوری مقدم گفت: در این فصل برخی از متخلفان زنده گیری پرندگان شکاری در زیستگاه‌های این شهرستان حضور می‌یابند که به شدت با آنان برخورد خواهد شد. ادوات شکار این متخلفان نیز کشف و ضبط شد.

او افزود: پرندگان شکاری شاهین سانان به لحاظ کارکرد اکولوژیکی دارای اهمیت فراوان بوده و مشمول کنوانسیون سایتس می‌باشند و با توجه به شکار و صید بی رویه و قاچاق آن به کشور‌های حوزه خلیج فارس در معرض خطر انقراض قرار گرفته و قانونگذار محکومیت سنگینی را برای متخلفان در نظر گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟