سازش پرونده 500  میلیون تومانی در شورای حل اختلاف گرگان

یوسف مومنی  گفت: صبح امروز پرونده‌ای با موضوع مطالبه مهریه به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان با پادرمیانی اعضا شعبه و گذشت زوجین با صلح و آشتی ختم به خیر شد.

رییس اداره شورای حل اختلاف گرگان افزود: در این پرونده که از دادگستری به شعبه ۵ شورای حل اختلاف گرگان فرستاده شده بود، خانم پس از برگزاری چهار جلسه و دعوت از بزرگان طرفین، از حق شرعی و قانونی خود گذشت و مهریه اش را بخشید.

به گزارش رکنا، مومنی گفت: به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسل‌های شورای حل اختلاف در حل و فصل خصومت‌ها و بدل کردن آنان به صلح و آشتی و به دستور ریاست قوه قضاییه پرونده‌هایی که ماهیت قضایی پیچیده‌ای ندارند حتی اگر در صلاحیت شورا‌های حل اختلاف نباشد به منظور تلاش برای برقراری ساز به شعب شورا‌های حل اختلاف ارجاع می‌شود.

رییس اداره شورای حل اختلاف گرگان افزود: پارسال بیش از ۶۴ درصد پرونده‌های ارجاعی از محاکم و دادسرا‌ها که در صلاحیت شورا‌ها نبود با پادرمیانی اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف گلستان با صلح و آشتی مختومه شد.

مومنی گفت: دسترسی آسان مردم به دستگاه قضایی، کاهش اطاله دادرسی، کاستن از حجم انبوه پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی و همینطور فراهم شدن زمان کافی برای قضات به منظور رسیدگی به پرونده‌هایی با اهمیت قضایی پیچیده‌تر از جمله فواید و برکات شورا‌های حل اختلاف است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟