بازداشت باند سارقان خودروهای لاکچری در قم

باند سارقین حرفه ای که پس از سرقت خودروهای مدل بالا با جعل پلاک و سند و دستکاری مشخصات ، آنها را به فروش می رساندند، شناسایی و تا کنون بیش از 20 دستگاه از خودروهای مسروقه به مالکین تحویل شده است.

به گزارش رکنا،  فاطمه صنعتگر، دادیار رسیدگی کننده به پرونده بیان کرد: در پی وقوع سرقت خودروهای مدل بالا در سطح استان و عدم کشف آنها، بلافاصله شناسایی سرنخ‌ها و شگرد سارقین در دستور کار قرار گرفت و در تحقیقات اولیه مشخّص شد اعضای این باند در ابتدا خودرو‌های تصادفی و سوخته را در نقاط مختلف کشور خریداری کرده و پس از انتقال آنها به دو گاراژ در مناطق حاشیه ای شهر قم، با سرقت خودروی مشابه از اسناد و مدارک خودرو‌های خریداری شده سوء استفاده می‌کنند و با جابجایی و تغییر اصالت و ارکان اساسی خودرو از قبیل تغییر شاسی و موتور و پلاک، آنها را به عنوان خودر‌های سالم می‌فروشند.

دستگیری سارقان خودروهای لوکس / پلیس قم فاش کرد

وی افزود: با توجّه به شگرد خاصّ متهمان که به روش سند نمره کردن شهرت دارد، شناسایی و دستگیری آنان امری پیچیده بوده که با صدور دستور قضایی و عملیات غافلگیرانه مأمورین پلیس آگاهی قم، سه نفر از متهمین بازداشت و تعداد زیادی خودروی تصادفی و قطعات خودروهای مسروقه و تعدادی خودروی سرقتی با پلاک جعلی کشف شد.

دادیار شعبه 22 دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قم اضافه کرد: مالکین 20 دستگاه از این خودروها شناسایی و خودروها تحویل آنها شده و تحقیقات برای شناسایی سایر مالکین و مالباخته ها ادامه دارد.

صنعتگر خاطرنشان کرد: متهمین دستگیر شده با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شده اند و تحقیقات برای شناسایی و بازداشت سایر متهمین و افراد مرتبط با پرونده ادامه دارد و کسانی که قصد دست درازی به اموال مردم را دارند باید بدانند برخورد قاطع قضایی در انتظار آنان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟