محکومیت 3 اخلال‌گر ا قتصادی در استان فارس

به گزارش رکنا، رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور حکم قطعی مدیران سابق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت خبر داد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی اظهار داشت: سه متهم این پرونده شامل دو نفر از مدیران سابق این مجموعه و یک نفر دلال که زمینه حیف و میل اموال عمومی و اخلال در نظام اقتصادی را فراهم کرده بودند پس از دستگیری در سال 98 و طی شدن مراحل تحقیق در دادسرا و صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی کشورمستقر در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارجاع شد که پس از برگزاری سه جلسه رسیدگی متهمان پرونده جمعاً به 20 سال حبس محکوم شدند.

صدور حکم برای اخلالگران اقتصادسی مرودشت

وی با بیان اینکه در این پرونده محسن کمالی فرزند غلامرضا با افراد دیگری به نامهای علی خادمیان فرزند محمدعلی و رضا چنگیزی فرزند حسن اقدام به اخذ رشوه از کوره داران و رانندگان کرده بودند بیان داشت: بر اساس حکم صادره علی خادمیان یکی از مسئولان سابق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت به هفت سال حبس تعزیری و جزای نقدی به مبلغ 308 میلیارد و 919 میلیون ریال و انفصال دائم از خدمات دولتی و همچنین ضبط تمامی اموال که از طریق خلاف قانون به دست آورده محکوم شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین افزود: بر اساس این حکم رضا چنگیزی یکی دیگر از مسئولان سابق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مررودشت نیز به 10 سال حبس تعزیری و جزای نقدی به مبلغ 308 میلیارد و 919 میلیون ریال و انفصال دائم از خدمات دولتی و ضبط کلیه اموال که از طریق غیرقانونی به دست آمده محکوم شد.

‌موسوی افزود: متهم سوم مطرح در پرونده محسن کمالی که به عنوان دلال در این پرونده زمینه تضییع بیت‌المال را فراهم ساخته بود نیز با توجه به همکاری در مراحل تحقیقات به سه سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

وی تصریح کرد: رأی صادره در خصوص این افراد قطعی است.

لازم به ذکر است درباره بخش دیگری از اتهام نامبردگان که در صلاحیت محاکم کیفری 2 است، در خرداد ماه امسال رأی مقتضی صادر شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟