توقیف سلاح‌شکاری فاقد مجوز حمل در آستارا / متهم جوان روانه زندان شد

 سلاح‌شکاری فاقد مجوز حمل در آستارا توقیف شد.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا روز دوشنبه گفت: امروز ۱۹ راس گاو بدون مجوز حمل در ایستگاه بازرسی قلعه محور اردبیل-آستارا از یک دستگاه کامیون کشف شدند و کامیون توقیف و متهم ۳۰ ساله آن به مراجع قضایی معرفی شد.

به گزارش رکنا، سرهنگ محمد نمازی اظهار کرد: دام ها که ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال ارزش داشتند، به شبکه دامپزشکی آستارا تحویل داده شدند و ورود دام از استان های همجوار به گیلان، برای پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری های مشترک انسان و دام ممنوع است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا هم گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست، روز گذشته یک قبضه اسلحه شکاری دو لول را در بازرسی از یک دستگاه نیسان در محور آستارا-اردبیل کشف و ضبط کردند.

مصطفی فلاح افزود: این اسلحه بدون مجوز قانونی حمل می شد و فرد متخلف به دادگاه معرفی شد و پناهگاه حیات وحش بخش لوندویل و تالاب استیل آستارا جزو مناطق شکار ممنوع است و پایش آنها برای برخورد با متخلفان تشدید شده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و محور آستارا - اردبیل از راه های ارتباطی استان های گیلان و اردبیل و از مسیرهای پر تردد شمال ایران است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟