لغو تورهای گردشگری زنجان

به گزارش رکنا ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و به‌منظور رعایت حقوق شهروندان، گردشگران و جلوگیری از شیوع این ویروس تا اطلاع ثانوی تورهای گردشگری در سطح استان لغو شد.

امیر ارجمند اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به دستور استاندار زنجان، مسؤولیت کمیته نظارت بر اماکن ورزشی و اقامتی ستاد پیشگیری از کرونا به عهده اداره کل میراث فرهنگی زنجان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده در این کمیته بیان کرد: از ابتدای تشکیل ستاد استانی مقابله با کرونا از اسفند سال 98 تاکنون 2 هزار و 300 فقره بازدید از اماکن و تأسیسات گردشگری، سیاحتی و زیارتی، سالن‌های ورزشی و.... انجام‌ شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و به‌منظور رعایت حقوق شهروندان، گردشگران و جلوگیری از شیوع این ویروس تا اطلاع ثانوی تورهای گردشگری در سطح استان لغو شد.

چه عواملی کرونا را تشدید می کند؟

ارجمند با بیان اینکه در صورت بروز هر گونه تخلف در این خصوص نسبت به برخورد جدی با متخلفان اقدام خواهد شد، گفت: رعایت نکردن پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک در مکان‌های پر تجمع می‌تواند وضعیت بیماری در این استان را تشدید کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در همین راستا و به علت برگزاری تورهای گردشگری و طبیعت گردی در زنجان لغو شد ، چرا که یکی از بهترین راه‌های مقابله با ویروس کرونا توجه ویژه به بهداشت فردی است و پرهیز از سفرهای غیرضروری به زنجان و اطلاع از اینکه بیماری در چه مناطقی شیوع یافته است نیز اهمیت دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟