6 ساعت نفسگیر برای نجات جوان آسیب دیده در ارتفاعات خضرآباد یزد

به گزارش رکنا،مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: مرد ۳۳ ساله‌ای که در ارتفاعات صعب‌العبور کوه مسجد در روستای مرزانک بخش خضرآباد مصدوم شده بود، توسط تیم واکنش سریع هلال‌احمر و تیم امداد و نجات کوهستان نجات یافت.

محسن حرازی زاده یزدی اظهار داشت: در پی تماس همراهان فرد مصدوم با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان یزد (EOC) مبنی بر مشکل شکستگی مچ پا در ارتفاعات صعب‌العبور کوه مسجد در روستای مرزانک بخش خضرآباد، نیرو‌ها بلافاصله اعزام شدند.

نجات مصدوم ۳۳ ساله در ارتفاعات خضرآباد یزد

وی افزود: فرد مصدوم که دچار ترومای مچ پا شده بود توسط عوامل امدادی هلال احمر با استفاده از ست کوهستان و فیکس کردن بر روی بسکت پس از طی مسیر‌های سخت و دشوار او را به محل امن انتقال داده و جهت اعزام به مرکز درمانی تحویل عوامل امدادی اورژانس دادند.

وی خاطر نشان کرد: در این عملیات ۳ تیم و ۱۷ نیروی امدادی هلال احمر استان یزد با سه دستگاه (خودرو امدادی کمک دار سبک و آمبولانس) و یک نیرو محیط بان محلی حضور داشتند.

مدیرعامل هلال احمر با اعلام اینکه این عملیات ۶ ساعت طول کشید، تأکید کرد: ورزشکاران و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم و شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟