دستگیری کلاهبرداری اینترنتی در کرمان

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: با تلاش و همت کارشناسان پلیس فتا فردی که اقدام به کلاهبرداری در فضای مجازی از طریق فروش لوازم خانگی می کرد دستگیر شد..

 سرهنگ امین یادگار نژاد در این خصوص اظهار داشت: در پی شکایت خانمی به این پلیس و اعلام اینکه مدتی پیش در فضای مجازی با شخصی که اقدام به فروش انواع لوازم منزل می کرد آشنا و از آن طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته است ،پرونده با موضوع کلاهبرداری مالی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

کلاهبردار اینترنتی طمعه هایش را با فروش لوازم خانگی ارزان قیمت فریب می داد

وی در تشریح این پرونده افزود: شاکی در یکی از شبکه های اجتماعی با تبلیغی روبه رو شده که در زمینه فروش لوازم منزل فعالیت می کرده که جهت خرید با صاحب آگهی تماس و به منظور خرید مبلغی به حساب فروشنده واریز،ولی پس از گذشت مدت زمانی هیچ کالایی را دریافت نمی کند.

وی بیان کرد: با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم به صورت گسترده فعالیت می کند که پس از دستگیری به بزه ارتکابی اعتراف و پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.

سرهنگ یادگارنژاد در خصوص خرید های اینترنتی که امروزه به وفور دیده می شود و به تبع آن کلاهبرداری از آن رو به رشد است از شهروندان خواست: از سایت ها و فروشگاه های مجاز اقدام به خرید کنند.

وی افزود: افراد سودجو با سوء استفاده از حسن اعتماد هم وطنان اقدام به تبلیغ و فروش کالاهای مختلف در فضای مجازی می کنند لذا می طلبد که هموطنان توصیه های پلیسی را جدی گرفته تا در دام چنین افرادی قرار نگیرند.

سرهنگ یادگار نژاد در پایان گفت: از شهروندان می خواهیم در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی از قبیل فروشگاه های غیر مجاز آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟