تحقیقات آلمان روی 30 هزار نفر از اعضای شبکه کودک آزاری

به گزارش رکنا ، مقامات آلمانی در غرب این کشور، در حال تحقیق درباره ۳۰ هزار نفری هستند که احتمال می‌رود عضو یک شبکه کودک آزاری باشند.

پیتر بایزنباخ، وزیر دادگستری ایالت نوردراین‌وستفالن، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که یافته‌های تحقیقات تاکنون «بسیار نگران‌کننده» بوده است. وی در صحبت‌هایش تاکید کرد مسئولان دولتی باید بپذیرند که آزار جنسی کودکان به صورت آنلاین بسیار گسترده‌تر و سازماندهی‌شده‌تراز حد تصورات است.

تحقیقات اولیه در ارتباط با این شبکه کودک آزاری در ماه اکتبر گذشته، در پی بازداشت مردی در نزدیکی شهر کلن آلمان آغاز شد. ماموران پلیس در محل زندگی این مرد شواهد و مدارک الکترونیکی گسترده‌ای کشف کردند که از وجود یک شبکه بزرگ آزارجنسی کودکان خبر می‌داد. پیتر بایزنباخ می‌گوید بیش از ۳۰ هزار مظنون بالقوه به عنوان بخشی از این تحقیقات تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

پرونده بسیار سنگین و طاقت فرسای کودک آزاری

وزیر دادگستری ایالت نوردراین‌وستفالن می‌گوید بازداشت و دادگاهی کردن این افراد یکی از مهم‌ترین چالش‌های دستگاه قضایی آلمان است و انرژی و کار طاقت‌فرسایی در آن صرف خواهد شد.

چت با نام های مستعار حربه شبکه کودک آزاری بود

به نوشته یورونیوز، یکی از مهم‌ترین علت‌ها این است که افراد مظنون در دنیای مجازی برای برقراری ارتباط با یکدیگر از نام‌های مستعار در گروه‌های چت استفاده می‌کنند.

از میان هزاران مظنون تاکنون بیش از ۷۰ نفر شناسایی شده و نزدیک به ۱۰ نفر از آنها در بازداشت پلیس قراردارند. دست کم ۴۴ نفر از قربانیان این شبکه کودک آزاری نیز شناسایی شده‌اند. در میان قربانیان نام یک نوزاد سه ماهه نیز وجود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟