مختومه شدن 17621 پرونده قضایی در شهرستان هشترود

به گزارش رکنا، رحیم استادی اظهار کرد: اختلافات ملکی، ایراد ضرب و جرح، سرقت، نزاع دسته جمعی، قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی بیشترین پرونده را در حوزه قضایی هشترود دارا هستند.

وی در خصوص برخورد با هنجار شکنان، اظهار کرد: برخورد قضایی با مجرمین و مزاحمین نوامیس مردم همچون گذشته ادامه دار بوده و با هنجار شکنان برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: مجموعه قضایی در همه امور کمک حال دولت است و توانسته با ورود به پرونده‌هایی مانند معارضین جاده قویون قشلاقی و مجتمع آبرسانی آلمالو که برای منطقه به یک مشکل بزرگ تبدیل شده بود، این مشکلات را از سر راه بردارد.

استادی اضافه کرد: در سال گذشته ماموران نیروی انتظامی توانستند با دستور قضایی 126 بطری مشروبات الکلی، شش کیلو گرم تریاک، 12و نیم کیلو گرم حشیش و 200 گرم مواد مخدر صنعتی را کشف و ضبط کنند.

وی در ادامه صحبت هایش به برخورد قاطع با حفاری‌های غیر مجاز به‌خصوص چاه‌های عمیق بدون پروانه اشاره کرد و گفت: 100 حلقه چاه‌های غیرمجاز نیز به وضعیت قبلی بازگردانده شد.

وی از برخورد قانونی با رئیس یک بانک و یک نفر از پرسنل این بانک در هشترود به خاطر تحصیل مال نامشروع خبر داد و خاطر نشان کرد: برای هر دو متهم حکم‌های سنگین صادر شده است.

رئیس دادگستری هشترود ادامه داد: خوشبختانه در هشترود از پرونده‌های اختلاس، ارتشا و رانت خواری خبری نیست ولی با چندین مورد ترک انفاق مواجه بودیم که مجرمین به حبس‌های مدت دار محکوم شدند. ۱٠درصد از پرونده‌های رسیده به مجموعه قضایی هشترود منجر به صلح و ساز شده است.

به مناسبت هفته قوه قضائیه ملاقات مردمی رئیس دادگستری شهرستان هشترود در ساختمان دادگستری انجام پذیرفت و جمعی از خانواده های شهدا و جانبازان، لوح تقدیر مدیر کل بنیاد شهید استان آذربایجان شرقی را تقدیم ایشان کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟