کشف و ضبط 2 هزار سلاح غیرمجاز در خوزستان

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی خوزستان از کشف ۲۰۵۰ قبضه سلاح غیر مجاز در طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات در سطح استان خبر داد.

سردار "حیدر عباس زاده" با اشاره به مبارزه بی‌امان با دارندگان سلاح غیر مجاز، عاملان خریدوفروش سلاح و مهمات غیر مجاز و عاملان تیراندازی‌ها، اظهار داشت: در راستای ارتقاء امنیت عمومی استان، طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات غیرمجاز و دستگیری افرادی که به سمت منازل، اماکن، مغازه‌ها و خودروها تیراندازی می‌کنند، با برنامه‌ریزی‌های مناسب و ارائه راهکارهای اجرایی، دستورات عملیاتی به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان ابلاغ شد.

کشف محموله اسلحه قاچاق در خوزستان

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با همکاری سایر یگان‌های انتظامی با کار اطلاعاتی و تلاش مستمر در ۹۸ روز گذشته‌ی سال جاری، ضمن هماهنگی قضائی طی چندین عملیات پی‌درپی و اجرای ۹ طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات، ۱۵۲۰ نفر از عاملان تیراندازی‌ها و دارندگان سلاح غیر مجاز را در سطح استان شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خوزستان بابیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد۳۲۳ قبضه سلاح جنگی و ۱۷۲۷ قبضه سلاح شکاری جمعاً ۲۰۵۰ قبضه سلاح غیرمجاز به همراه ۲۰۰۳۰ عدد انواع فشنگ کشف شد، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با سال قبل،۴۰ درصد افزایش کشف دارد.

سردار عباس زاده با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: در اجرای فرمان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر برخورد بی‌امان با دارندگان سلاح و مهمات بخصوص فضای مجازی، پرسنل انتظامی استان خوزستان، با کار اطلاعاتی ۵ باند قاچاق سلاح و مهمات را تاکنون منهدم کرده‌اند و همچنین از ابتدای سال تاکنون ۹ طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات در سطح استان اجرا شده است.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به اینکه کلیه متهمان به مراجع قضائی معرفی‌شده‌اند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی مصمم است در مقابل خریدوفروش سلاح، دارندگان سلاح غیرمجاز و عاملان تیراندازی برخورد جدی داشته تا محیط را برای متخلفان ناامن و برای آحاد مردم آرامش در پی داشته باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟