کشف کلاهبرداری 70 میلیارد ریالی در همدان

به گزارش رکنا،  سردار "کامرانی صالح"، در تشریح این خبر گفت : در پی ارجاع پرونده ای تحت عنوان فروش مال غیر به پیوست قرارداد پیش فروش آپارتمان در پلیس آگاهی همدان، شاکیان اعلام کردند، فردی که در امر ساخت و ساز آپارتمان فعالیت دارد با احداث یک باب آپارتمان (فقط اسکلت بندی) در یکی از مناطق شهر اقدام به پیش فروش هر واحد به چند نفر می کند و مبلغ هنگفتی حین تنظیم قرار داد از مالباختگان دریافت و با وعده و وعید های دروغین آن ها را فریب داده و از همدان متواری شده است.

وی افزود: به دلیل تعداد زیاد شاکیان، رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و خانواده و افرادی که با متهم در ارتباط بودند شناسایی و با بکارگیری شگردهای پلیسی، محل اختفاء نامبرده در یکی از استان های همجوار به دست آمد.

بازداشت کلاهبردار میلیاردی در همدان

سردار کامرانی صالح ادامه داد: ماموران با اخذ نیابت قضائی به این استان عزیمت و با تحقیقات میدانی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و به پلیس آگاهی همدان منتقل کردند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: متهم در مواجهه با دلایل، مدارک و مستندات، به 8 فقره کلاهبرداری به مبلغ 70 میلیارد ریال در سطح شهر همدان اعتراف کرد و با قرار قانونی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان گفت: همشهریان عزیر در هنگام خرید آپارتمان های در حال ساخت (پیش فروش) می بایست قولنامه را در بنگاه های معتبر و فقط با کد رهگیری تنظیم کرده و در دفاتر ثبت اسناد نیز ثبت کنند تا در معاملات خود متضرر نشوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟