بازداشت عتیقه فروش فضای مجازی در کرمانشاه

به گزارش رکنا، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، از دستگیری عتیقه‌فروش فضای مجازی با ۳۴ سکه تاریخی خبر داد.

سرهنگ ابوالقاسم ایمان پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: از چندی پیش با رصد فضای مجازی در استان فردی را شناسایی کردیم که اقدام به فروش سکه های تاریخی می‌کرد.

دستگیری عتیقه فروش در کرمانشاه

وی تصریح کرد: پس از مدتی با تحت نظر قرار دادن این فرد، طی چند مرحله با او تماس گرفته و با جلب اعتمادش توانستیم با شگردهای پلیسی او را برای فروش سکه های تاریخی پای معامله بکشانیم و در نهایت دستگیر کنیم.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه تاکید کرد: در بازرسی بدنی از این فرد، ۲۳ قطعه سکه تاریخی از او کشف و ضبط کردیم.

وی افزود: باتوجه به اینکه احتمال می‌رفت این فرد در محل زندگی خود تعدادی دیگر اشیاء تاریخی مخفی کرده باشد، با اخذ دستور قضایی اقدام به بازرسی از منزل او کردیم و توانستیم ۱۱ سکه دیگر را کشف و ضبط کنیم.

ایمان پور افزود: طبق اعلام کارشناسان میراث فرهنگی استان قدمت این سکه‌های تاریخی به دوره‌های اشکانی، صفوی و قاجار می‌رسد.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کرمانشاه از معرفی فرد خاطی به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: یگان حفاظت میراث‌فرهنگی به‌صورت قاطع با سودجویان و افرادی که قصد سوء استفاده از اشیا تاریخی را دارند، برخورد می‌کند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟