دستگیری دزد موبایل قاپ سابقه دار در شرق تهران

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" گفت: 21 دی ماه سال گذشته ماموران گشت کلانتری 147 گلبرگ به یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا که راکب آن فردی مضطرب بود مظنون و پس از بررسی موتورسیکلت مشخص می شود پلاک نصب شده روی موتورسیکلت اصالت ندارد و پلاک اصلی موتورسیکلت دارای سابقه سرقت از پایگاه هشتم پلیس آگاهی می باشد که پرونده با موضوع دستگیری سارق موتورسیکلت به نام جمشید در کلانتری تشکیل و به دستور مقام محترم قضایی جهت رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی واصل می گردد .

این مقام انتظامی بیان داشت : در گام اول تحقیقات سوابق کیفری جمشید مورد بررسی کارآگاهان قرار می گیرد و مشخص شد متهم دارای سوابق متعدد کیفری در خصوص سرقت موتورسیکلت است که متهم ضمن انکار جرم سرقت اظهار داشت موتورسیکلت را از شخصی به اسم ناصر امانت گرفته است .

سرهنگ نثاری افزود : با توجه حرف های ضد و نقیض جمشید و بهره گیری کارآگاهان از شیوه های نوین کشف جرم مشخص شد متهم علاوه بر سرقت موتورسیکلت در زمینه سرقت گوشی قاپی نیز فعالیت دارد و پس از بازجویی های دقیق علمی به 10 فقره سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپیدن به صورت تنهایی اعتراف کرد .

کارآگاه نثاری بیان داشت : با توجه به ساعات و محل های اعلامی سرقت توسط متهم تجزیه و تحلیل آماری سرقت های صورت گرفته و دعوت از مال باختگان تعداد 6 نفر از آنها با اطمینان جمشید را شناسایی کرده و متهم نیز به سرقت از مال باختگان اعتراف کرد.

جمشید در اعتراف خود بیان داشت: سرقت های برای کسب درآمد انجام داده است و پس از سرقت آنها را به صورت دستفروش در خیابان به رهگذران می فروخته است و از این راه تا کنون یک میلیارد ریال بدست آورده است .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: شاکیان برای سیر مراحل قانونی و احقاق حق خویش به دادسرای مربوطه معرفی شدند و متهم نیز ضمن قبول جرم سرقت حسب دستور مقام قضائی با صدور قرار قانونی برای تحمل کیفر روانه زندان شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟