زندانی مشکوک به کرونا در لرستان وجود ندارد

به گزارش رکنا، عبدالمجید کشوری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در سازمانها در استان لرستان پرداخت و گفت: در نظام زندانبانی اسلامی شاهد جلوه تعلیم و تربیت هستیم که این موضوع در سایر نظام‌‌ها وجود ندارد.

وی افزود: نرخ بازگشت زندانیان آزاد شده به زندان در استان لرستان 20 تا 22 درصد و در سطح کشور 20 تا 25 درصد بوده که این نرخ در دنیا حدود 35 درصد است.

مورد مشکوک به کرونا در زندانهای لرستان نداریم/ 32 درصد زندانیان مربوط به سرقت هستند

مدیرکل زندان‌های استان لرستان اظهار داشت: هم اکنون 2 هزار خانواده زندانی تحت حمایت نهادهای حمایت از خانواده زندانیان در لرستان قرار دارند ضمن اینکه در راستای کمک مومنانه 500 میلیون تومان بین این خانوارها توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث پیشگیری از کرونا اقدامات خوبی در زندان‌ها صورت گرفت چنانکه تا کنون حتی یک مورد مشکوک به کرونا در زندان‌های لرستان نداشته‌ایم.

کشوری گفت: در پی شیوع کرونا 2 هزار زندانی لرستانی به مرخصی رفتند که 500 نفر به مرخصی پایان حبس رفتند.

وی افزود: زندان الیگودرز تنها زندان داخل محیط شهری در استان لرستان است که ساخت زندان جدید در این شهرستان حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این مسوول یادآور شد: میزان سرانه محیط زندان برای هر زندانی در استان‌های لرستان حدود 10 متر است که حدود 2 متر با میانگین کشوری در این زمینه فاصله داریم.

وی در خصوص فرار زندانیان از زندان پارسیلون خرم‌آباد در اواخر اسفند 98، عنوان کرد: در مجموع 23 نفر موفق به فرار شدند که 12 نفر از آنها به زندان بازگشتند و مابقی نیز بازداشت شدند.

کشوری دلیل فرار زندانیان از زندان پارسیلون را عدم استاندارد بودن زندان برشمرد و گفت: در قضیه فرار از زندان هیچ یک از زندان‌بانها قصور عمدی نداشتند اما کوتاهی سهوی در این زمینه وجود داشت.

مدیرکل زندانهای استان لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 32 درصد زندانیان مربوط به سرقت و 28 درصد مربوط به حوزه مواد مخدر است که بیشترین زندانیان را این دو حوزه شامل می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟