ممنوعیت شنا تا اطلاع ثانوی در سواحل مازندران

به گزارش رکنا ، کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار سطح زرد دریایی از اواخر روز پنج‌شنبه به مدت پنج روز خبر داد و اظهار کرد: شنا تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و دمای هوا نیز کاهش ۱۰ درجه‌ای دارد.

مازندران امروز صاف تا قسمتی ابری است

سید احمد میر ساداتی در مورد پیش بینی وضع هوای استان مازندران اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی مازندران در روز پنج شنبه پنجم تیر ماه صاف تا قسمتی ابری و در اواخر وقت با افزایش ابر و وزش بادنسبتا شدید موقتی همراه خواهد بود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 29 تا 31 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 31 تا 34 درجه سلسیوس است.

وی افزود: در روز جمعه ششم تیر آسمان استان، نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 26 تا 28 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران تصریح کرد: از جمعه شب تا دوشنبه 9تیر وضعیت جوی در استان، ابری و نسبتاً خنک، بارش متناوب و پراکنده باران، وزش باد و احتمال رعدوبرق بوده

بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 22 تا 25 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 23 تا 27 درجه سلسیوس خواهد بود.

میرساداتی افزود: در روز سه شنبه 10 تیر ماه جاری آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و بعدازظهر در ارتفاعات استان با رشد ابر همراه بوده و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 25 تا 28 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود.

هشدار سطح زرد دریایی

وی از هشدار سطح زرد دریایی نیز خبر داد و گفت: از اواخر روز پنج‌شنبه با شمالی شدن جریان هوا،دریا مواج شده و بیشینه سرعت‌وزش باد تا ۴۳ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران افزود: اثر مخاطره پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق‌های کوچک بوده ومنطقه اثر سواحل جنوبی دریای خزر و زمان‌پایان این سامانه دوشنبه ۹ تیر ماه پیش‌بینی می‌شود.

میرساداتی گفت: بنابراین توصیه می‌شود برای تمام فعالیت‌های دریایی تمهیدات لازم اندیشیده شود و در طول این‌مدت شنا ممنوع و ارتفاع موج ۱.۵نا ۲متر است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟