مواد مخدر قاتل 500 هزار نفر در جهان  است

به گزارش رکنا ، نماینده دفتر مقابله با موادمخدر سازمان ملل متحد با بیان اینکه سالانه نیم میلیون نفر در جهان به دلیل مصرف مواد مخدر، جان خود را از دست می دهند، گفت: ۹۰ درصد تریاک، ۲۶ درصد هروئین و ۴۸ درصد مرفین در سطح جهانی از سوی ایران کشف می‌شود.

الکساندر فدولوف نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در نشست تخصصی با مسوؤلان و دست اندرکاران مبارزه با موادمخدر گفت: مواد مخدر معضلی پیچیده و برشی از مسایل بهداشتی و اجتماعی در جامعه است و سالانه نیم میلیون نفر در دنیا بر اثر سو مصرف موادمخدر جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: مواد مخدر دارای ابعاد بحرانی است و جامعه بین‌الملل مصمم است که با معضل جهانی مواد مخدر مقابله کند.

نقش دانش در مراقبت بهتر

نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد بیان داشت: طبق شعار امسال سازمان ملل در روز جهانی مبارزه با موادمخدر، دانش بیشتر، موجب مراقبت بهتر می‌شود و این دفتر تلاش خواهد کرد تا این شعار و اهدافش به خوبی در دنیا منعکس شود.

فدولوف گفت: از موادمخدر به عنوان اختلال مزمن باید پیشگیری شود و دانش کنترل موادمخدر نیز توسعه یابد.

وی بر حل مشکلات زنان، یکپارچگی جامعه جهانی برای پیشگیری از جرم و خشونت، انجام پژوهش‌ها و تحلیل‌ها برای سیاست گذاری و ایجاد همکاری بین‌المللی در امر مبارزه با موادمخدر تاکید کرد و گفت: UNODC مصمم به همکاری تنگاتنگ برای مقابله با چالش های مواد مخدر است.

موفقیت ایران در کشف موادمخدر

نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد افزود: تلاش ایران در کشفیات موادمخدر بسیار قابل توجه است؛ به‌گونه‌ای که در گزارش سال ۲۰۲۰ مدیر اجرایی دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل، ۹۰ درصد تریاک، ۲۶ درصد هروئین و ۴۸ درصد مرفین در سطح جهانی از سوی ایران کشف می‌شود.

فدولوف افزود: تلاش دولت ایران برای مشارکت در چالش جهانی مبارزه با مواد مخدر ستودنی است و UNODC برای ارتقا سطح همکاری‌ها و مباحث مشترک در مواد مخدر با ایران تلاش دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟