بن‌های تخفیفی که خریدارانش را نقره داغ کرد

به گزارش رکنا ، رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی که با عنوان فروش بن‌های تخفیف از شهروندان مبلغ 450 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد و از مردم خواست: فریب آگهی‌های اغوا کننده را نخورند.

سرهنگ "حشمت سلیمانی" گفت: فردی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت در فضای مجازی با مشاهده یک آگهی با مضمون دریافت بن‌های تخفیف مراکز درمانی و تفریحی، مبلغ 15 میلیون ریال واریز کردم که پس از آن فرد ناشناس دیگر پاسخگو تلفن خود نبود که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: طی چند هفته تعداد 30 پرونده دیگر با همین موضوع به این پلیس ارسال که شکات به همین روش مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

اعزام تیمی از کارشناسان پلیس

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: با توجه به حساسیت موضوع و افزایش قربانیان، یک تیم از کارشناسان این پلیس به صورت شبانه روزی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و پس از بررسی‌های دقیق و فنی، موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی آن را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم تا کنون مبلغ 450 میلیون ریال از شکات کلاهبرداری کرده است، عنوان داشت: فرد کلاهبردار برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

توصیه پلیس فارس به همشهریان

وی به همشهریان توصیه کرد: هرگز فریب آگهی‌های اغوا کننده را نخورند و تا قبل از دریافت خدمات، اقدام به واریز وجه نکنند.

سرهنگ "سلیمانی" گفت: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir "بخش گزارش‌های مردمی" اعلام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟