رشد تهاجمی رفتار ویروس کرونا/ مردم بی‌تفاوت نباشند

به گزارش رکنا، پیش از ظهر امروز معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از بخش کرونا در بیمارستان این شهرستان بازدید کرد.

عاطفه سمائی در حاشیه این مراسم با ابراز نگرانی از بی‌توجهی همشهریان نسبت به توصیه‌های بهداشتی اظهار کرد: متاسفانه با شیوع بیماری کرونا و وضعیت قرمز در استان‌های پیرامون و بی‌تفاوتی مردم نسبت به شیوع دوباره بیماری، ضرباهنگ ابتلا در روزهای اخیر تندتر شده است.

وی تصریح کرد: بررسی الگوی بیماری از اسفندماه تاکنون و مقایسه رفتار ویروس در ایام گذشته با چند روز اخیر نشان می‌دهد متاسفانه رفتار بیماری به شدت تهاجمی شده که در افراد با بیماری زمینه‌ای، مرگ و میر بسیار بالایی خواهد داشت.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماران تنها مواجهه احتمالی را در مراسم‌ عروسی داشته‌اند و جای ناراحتی است که مردم با حضور لجام‌گسیخته در میهمانی‌ها، عزیزان خود را به سرازیری بیماری سوق می‌دهند.

وی با تاکید به اینکه بالاترین علت افزایش شیوع در کل کشور، شرکت در مراسم جشن و عزاست گفت: حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای عموم مردم به خصوص در فضاهای بسته اکیدا توصیه می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟