آتش‌سوزی در مراتع علی‌آباد نیزار قم همچنان ادامه دارد

به گزارش رکنا، سید محمدتقی سجادی  ادامه داد: آتش‌سوزی گسترده در این منطقه از مراتع روستا آغازشده و هم‌اکنون به ارتفاعات و نزدیکی قله کوه‌ها توسعه پیداکرده است.

وی افزود: آتش‌سوزی در علی‌آباد نیزار بسیاری از ذخیره‌گاه‌های بادامچه‌های رسیده در این منطقه را نابود کرده و خسارت زیادی به مراتع طبیعی وارد کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم که از محل آتش‌سوزی گفت‌وگو می‌کرد، اضافه کرد: ۲۰ نفر از نیروهای امدادی در حال ادامه مهار آتش هستند.

سجادی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط جغرافیایی منطقه امکان امدادرسانی توسط خودروهای مخصوص نیست و آتش‌سوزی گسترده این منطقه با بیل و آتشکوب در حال مهار و جلوگیری از پیشروی آن هستیم.

وی ابراز داشت: با هماهنگی انجام ‌گرفته شده با فرماندار قم، از مردم این منطقه برای مهار آتش و جلوگیری از پیش روی آن استفاده می‌شود.

سجادی یادآور شد: هم‌اکنون بالغ‌بر دوسوم از حجم و مساحت آتش‌سوزی‌ها مهار شده است اما به دلیل وزش باد شدیدی که در منطقه در حال وزیدن است، امکان مهار کامل آن با دشواری همراه شده است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ارتفاعات بیدک در روستای علی‌آباد نیزار شاهد بیشترین حجم از آتش‌سوزی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟