به گزارش رکنا، روح الله فدائی اظهار کرد: این آتش سوزی در ۴۵ کیلومتری جاده کاشان به قم، محدوده منطقه سن سن در دامنه کوههای انارگونه از ساعت ۳:۴۷ دقیقه بامداد روز شنبه ۳۱خرداد به ستاد فرماندهی اعلام شد.

وی افزود: متاسفانه آتش‌سوزی مراتع و علف‌های هرز در مسیرهای صعب‌العبور اتفاق می افتد که حضور خودرویی آتش‌نشانان امکانپذیر نبوده و ماموران مجبور هستند به صورت پیاده به محل مراجعه کرده و با بیل و آتش‌کوب، آتش را خاموش کنند که بسیار سخت و وقت‌گیر است.

به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان تصریح کرد: در این عملیات ماموران آتش نشانی، از محل توقف خودروها، در یک مسیر نامناسب، یک ساعت پیاده روی کردند تا به محل آتش رسیدند.

فدائی ادامه داد: با توجه به بارشهای بهاری و پوشش گیاهی مرتعها، وقوع آتش سوزی بر اثر خطای انسانی و یا ناشی از شیشه و فلز رها شده در طبیعت دور از انتظار نیست، بنابراین از همه مردم درخواست می‌شود از آتش افروزی در طبیعت خودداری کنند و در صورت ضرورت، قبل از ترک محل از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند

وی از شهروندان و به ویژه طبیعت گردهاخواست کرد، در صورت مشاهده هر گونه آتش در مراتع و علف های هرز، بلافاصله با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس بگیرند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟