یادگاری مرگ ۴ نفر در آب‌های ساحلی مازندران

به گزارش رکنا، نقی کریمیان رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه ۴ نفر آقا از اول خرداد تاکنون در آب‌های ساحلی مازندران جان خود را از دست دادند، گفت: ۲ نفر از غرق شده‌ها تابعه افغان و ۲ نفر نیز مسافر بودند.

او با بیان اینکه کرونا نتوانست مانع کاهش آمار غریق در مازندران شود، افزود: پارسال هم در همین مدت ۴ نفر در آب‌های ساحلی مازندران جان باخته بودند.

کریمیان با بیان اینکه آمار غرقی‌های اعلام شده از سوی هیأت نجات غریق و غواصی مازندران از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب است، گفت: ۵ مورد تصادم دریایی هم در این مدت رخ داد که منجر به مرگ نشد.

هشدار سفیران سلامت به مردم

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران افزود: در قالب طرح انسان دوستانه ناجیان غریق را به عنوان سفیران سلامت معرفی کردیم تا به مردم هشدار دهند پروتکل‌های بهداشتی مانند فاصله ۴ متری موقع شنا را حفظ کنند.

نقی کریمیان رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران گفت: ساعات کار ناجیان غریق نیز از ساعت ۸ تا ۲۰ است که تمام تاکید ما این است که مردم و مسافران با رعایت همه مسائل و هشدار‌ها در این ساعات وارد دریا شوند و خارج از این ساعات وارد طرح‌های دریا نشوند.

او افزود: اگر مردم توصیه‌ها و هشدار‌ها را جدی نگیرند و همین روند ادامه داشته باشد، آمار غریق بیشتر می‌شود.

پیش بینی افزایش آمار غریق/ روز‌های سختی در راه است

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران گفت: متاسفانه مردم اصلا به توصیه‌ها توجه نمی‌کنند و فقط پس از غرق شدن احساس پشیمانی به آن‌ها دست می‌دهد.

کریمیان افزود: ناجیان غریق از یکم خرداد ماه با پوشش ۵۰ درصدی در سواحل شلوغ استان مستقر شدند که از ۱۴خرداد ماه پوشش آنان به ۱۰۰ درصد آن هم در ۳۷۵ نقطه حادثه‌خیز استان رسید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟