نصب 60 دوربین ثبت تخلف در جاده‌های فارس

به گزارش رکنا، علیرضا سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس با بیان اینکه سال گذشته ۱۳۶ دستگاه دوربین ثبت تخلفات ترافیکی در جاده‌های فارس نصب شد، گفت: نصب ۶۰ دوربین جدید نیز با اعتباری ۹۰ میلیارد ریال، در دستور کار قرار گرفته و آغاز شده است.

او با اشاره به تاثیر نظارت هوشمند بر ارتقاء ایمنی تردد در جاده‌ها، گفت: این اداره با هدف بهبود وضعیت ایمنی جاده‌ها و نظارت بهتر بر ترددها، به دنبال توسعه کمی و کیفی سیستم نظارت هوشمند در محور‌های مختلف مواصلاتی استان فارس است.

نصب دوربین عاملی بسیار موثر بر کاهش تخلفات رانندگی

سیاهپور، یکی از تخلفات حادثه ساز در تردد‌های جاده‌ای را تخطی از سرعت مطمئنه ذکر کرد و گفت: نصب دوربین‌های نظارت و ثبت تخلفات، عاملی بسیار موثر بر کاهش این تخلف محسوب می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: در مکان‌یابی برای نصب دوربین‌های ثبت تخلف، هماهنگی و همکاری خوبی بین این اداره کل و پلیس راهور استان وجود دارد.

سیاهپور با اشاره به اینکه در فارس ۱۷ هزارکیلومتر جاده وجود دارد، این عدد را بدون احتساب شهرستان لارستان دانست و گفت: از این عدد ۱۳۸۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۲۰۰ کیلومتر راه اصلی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟