سوء‌استفاده شیادان از مردم با درج آگهی استخدام / پلیس تهران فاش کرد

به گزارش رکنا، سرهنگ شهاب امینی معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا درباره آگهی‌های غیر واقعی استخدام گفت: هر از گاهی شاهد انتشار آگهی‌های غیر واقعی توسط افراد فرصت طلب و شیاد در محل‌های درج آگهی استخدام هستیم.

وی افزود: درج آگهی‌های استخدام در معابر، جراید و فضای مجازی دلیلی بر صحت آن‌ها نیست و هموطنان باید در ارائه اطلاعات شخصی خود دقت لازم را به عمل آورند.

پلیس آگاهی ناجا به صورت مستمر نسبت به رصد اوضاع اقدام می‌کنند

سرهنگ امینی تصریح کرد: آگهی‌های تفکیک شده جنسیتی، درخواست اطلاعات غیر ضروری (عکس شخصی و...)، پیشنهاد‌های فریبنده و حقوق‌های غیر متعارف، ممکن است دامی برای متقاضیان کار باشد و درج صرفا یک شماره تلفن یا آدرس‌های گمراه کننده، دلیل مناسبی برای استعلام از مراجع مربوطه یا بررسی آگاهانه موضوع به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ناجا به صورت مستمر نسبت به رصد اوضاع اقدام می‌کنند، افزود: هموطنان هم باید جوانب احتیاط را رعایت کنند و قبل از هر اقدامی، پیامد‌های منفی اعتماد به افراد ناشناس را مورد توجه قرار دهند.

به گفته معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا هموطنان برای یافتن شغل مناسب به سایت‌ها، موسسات مشاوره شغلی و کاریابی معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند و هر گونه موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟