آتش سوزی در منطقه میانجنگل فسا

به گزارش رکنا، حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: صبح امروز در منطقه پانعل و آب اسمانی میانجنگل فسا آتش سوزی اتفاق افتاد که با حضور به موقع نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست فارس، مشارکت جدی مردم منطقه، فرمانداری، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران ارتش جمهوری اسلامی و همراهی بی سابقه اهالی روستاییان منطقه و مردم محلی از جمله روستا‌های حسین اباد، آب آسمانی و محمود آباد در ساعت ۵ بعد از ظهر مهار شد.

او افزود: در حال حاضر عملیات پایش با حضور نیرو‌های محیط زیست و هلال احمر و مردم محلی در دست اقدام است و نیرو‌های مستقر جهت اطمینان از شعله ور نشدن مجدد آتش سوزی در منطقه حضور دارند.

آتش میانجنگل را سوزاند

ظهرابی بیان داشت: منطقه جنگلی حفاظت شده میانجنگل فسا منطقه‌ای جنگلی با پوشش غالب بنه و بادام، کهکم، ارژن زالزالک و سایر گونه‌های گیاهی از جمله تنگرس و بوته‌های گون و سایر گونه‌های مرتعی است.

او گفت: این آتش سوزی در ضلع شمالی منطقه حفاظت شده میانجگل فسا اتفاق افتاد و برآورد‌های اولیه حاکی از این است که به حدود ۵۰ هکتار از مراتع و جنگل‌ها آسیب وارد شده، اما اکثر درختان در داخل محدوده حریق به طور جدی صدمه ندیده اند ولی به پوشش مرتعی آسیب جدی وارد شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در ادامه افزود: بررسی‌های دقیق کارشناسی در حال انجام هست که انشاالله گزارش بعدی به اطلاع مردم خواهد رسید.

او گفت: وظیفه دارم از مردم منطقه خصوصا روستا‌های اطراف منطقه، نیرو‌های مردمی شهرستان فسا و سروستان، سازمان‌های مردم نهاد، فرمانداری، بخشداری، دهیاری، ارتش، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی، آتش نشانی و منابع طبیعی شهرستان تشکر نمایم چرا که علی رغم وزش شدید باد و پوسش غنی جنگلی و مرتعی با فداکاری و همتی مثال زدنی از وقوع یک فاجعه زیست محیطی جلوگیری کردند.

گفتنی است ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست از همان ساعات آغازین وقوع حریق با بالگرد به منطقه عزیمت و عملیات اطفای حریق را با کمک فرماندار و سایر مدیران و فرماندهان کشوری و لشکری شهرستان فسا بر عهده گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟