کشف 125 واحد متخلف در شیراز

به گزارش رکنا، حمید زارع گفت: از روز شنبه ۲۷ خرداد، طرح ضربتی نظارت بر تهیه و توزیع اقلام اساسی با همکاری بازرسان اتاق اصناف شیراز آغاز شده و این طرح همچنان تداوم دارد و طی آن اماکن مختلف عرضه کالاهای اساسی اعم از فروشگاه‌های کوچگ و بزرگ، بازارچه های سازمان میادین، عرضه کنندگان لوازم خانگی، روغن موتور و لاستیک تحت نظارت قرار گرفته‌اند.

رئیس اداره بازرسی سازمان صمت فارس با اشاره به اینکه طی ۴ روز کاری، ۵۸۴ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفته است، گفت: در این مدت ۱۲۵ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۷ میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال تهیه و به مراجع قانونی ارجاع شده است.

کشف انبار های احتکاری در شیراز

زارع افزود: در این بازرسی ها یک انبار احتکار روغن موتور کشف شد و از آنجا که این انبار در سامانه جامع انبارها ثبت و موجودی آن به سازمان صمت اعلام نشده بود، برای صاحب کالا پرونده تخلف احتکار به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تشکیل و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

او، همچنین از تشکیل پرونده برای یک واحد صنفی فروش لاستیک خودرو در شیراز خبر داد و گفت: در طرح نظارتی یاد شده تخلف عرضه خارج از شبکه یکی از واحدهای صنفی فروش لاستیک خودرو برای بازرسان محرز شد و برای وی پرونده تخلف به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۱۷۸ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

به گفته زارع، در بین کل تخلفهای کشف و ثبت شده، بیشترین تخلف مربوط به صنوف میوه و تره بار و لوازم خانگی بوده و گرانفروشی و درج نکردن قیمت روی کالا، در صدر تخلفات قرار گرفته است.

رئیس اداره بازرسی سازمان صمت فارس تاکید کرد: اجرای طرح های ویژه و ضربتی نظارتی در کنار بازرسی ها و رسیدگی به شکایات مردمی انجام می شود و با توجه به وضعیت بازار در نظر داریم در هر ماه حداقل دو طرح ضربتی نظارتی اجرا کنیم.

زارع از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ و یا ۳۲۳۴۰۰۰۰ اطلاع دهند تا بازرسان در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟