به گزارش گروه حوادث رکنا، اطلاع رسانی پلیس راهور تهران گفت: مدتی است که خبرهای فوتی و یا تصادف های جرحی برای اطلاع رسانی شهروندان و رعایت مراقبت های ویژه از سوی رانندگان اطلاع رسانی می کنیم و هر خبر دلخراشی که اعلام می شود همراه با خانواده جان باختگان روحیه ام از شنیدن این اخبار ضعیف و ضعیف تر می شود ولی با این همه اطلاع رسانی و اعلام رعایت هشدار های پلیسی، همچنان خبرهای تصادف های دلخراش به گوش می رسد. تصمیم گرفتم به یکی از کارشناسان تصادفات مراجعه کنم و عدم رو به کاهش تصادفات را جویا شوم شاید این نوع اطلاع رسانی در کاهش تصادفات موثر باشد.

یک شب با کارشناس تصادفات منطقه 20 پلیس راهور

به همراه ستوان یکم "علی نعمتی" کارشناس تصادفات منطقه 20 پلیس راهور ساعاتی را در شب گذشته همراه شدم و به یکی از نقاط حادثه خیز در منطقه 20 رفتیم. این منطقه پر حادثه در جاده امین آباد محدوده راهداری شهرستان ری حد فاصل روستای حاجی آباد تا میدان غنی آباد است.

وارد جاده شدیم و به منطقه حادثه خیز رسیدیم، خاموشی معبر و عدم دید کافی رانندگان و نبود علایم راهنمایی و رانندگی ، نبود چراغ چشمک زن و چراغ راهنمایی ورانندگی و جدا کننده های فیزیکی و ... رانندگی در این جاده را حتی برای خودمان سخت و سخت تر کرد بود و هر لحظه منتظر وقوع تصادف با خودمان بودیم.

بی تفاوتی مسئولان به جاده های پر خطر

البته این گوشی ای مشکلات این جاده بوده که همچنان به اطرافم نگاه می کردم به چشم می خورد ، همین طور که با هم صحبت می کردیم صدای ویراژ کامیون ها و موتورسیکلت سوارانی که از کنار یکدیگر عبور می کردند بر نگرانی هایمان می افزود.

ستوان نعمتی از حوادث دلخراشی که در این نقطه رخ می دهد ابراز نگرانی کرده و می گویید تاکنون چندین بار مشکلات این محور را از طریق نامه به گوش مسئولان رسانده ام و حتی برای چندین بار برای بازدید از این نقطه پر خطر به این مکان آمده است ولی هنوز مشکلات همچنان پابرجاست .

برای اطمینان از مشکلات این جاده به سراغ چند راننده رفتم و خواستم با احتیاط بسیار خودرو شان را در کنار جاده خودروشان را متوقف و کمی با ما صحبت کنند.

در این لحظه که آقای نعمتی در کنارم ایستاده بوده و مصاحبه من را با راننده ها گوش می داد. دلش طاقت نیاورد و میکروفون را از دست من گرفت و سوالاتی که تمام وجودش را فرا گرفته بود ، از رانندگان می پرسید. گویی چند سال بود منتظر این لحظه بود که صدایش را مسئولین بشنوند.

اگر بگویم دیشب یک خبرنگار به مجموعه اصحاب رسانه اضافه شد بیراه نگفتم. رانندگان هم وقتی می دیدند یک افسر راجع به مشکلات محل آنها از آنها سوال می پرسد با کمال اشتیاق جواب می دادند و خواهان پیگیری بودند.

همانطور که گفته شد علاوه بر رعایت قوانین و مقررات از سوی راننده و استفاده از خودرو ایمن در سفرها، امنیت جاده ای نیز نقش موثری در پیشگیری از حوادث رانندگی دارد و این بار از سازمان های مداخله گر در این امر در خواست می کنیم با بازدید از جاده گفته شده نسبت به ایمن سازی این جاده برای توجه کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟