موج دوم کرونا در راه است / قزوین در حالت آماده باش

به گزارش رکنا ، منوچهر حبیبی سخنگوی ستاد کرونا در استان قزوین در نشست مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: این ویروس همچنان در جامعه وجود دارد و همه شهروندان باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجتماعات بیش از سه نفر از ماسک استفاده کنند.

وی یادآورشد: برخی به اشتباه تصور می‌کنند که دیگر ضرورتی به رعایت اصول بهداشتی نیست، در حالی که تمامی مراکز تجاری و اداری باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه امیدواریم این استان با شرایط اسفند و فروردین رو به رو نشود، تاکید کرد : به هیچ عنوان کمبود وسایل بهداشتی پذیرفتنی نیست.

حبیبی با تأکید بر آمادگی دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت درمان برای آماده سازی تخت‌های بیمارستانی، خاطرنشان کرد: مدیریت بحران و هلال احمر باید برای مقابله با کرونا آمادگی کامل داشته باشند تا در صورت نیاز سریعا اقدام کنند.

این مسئول با انتقاد از کاهش نظارت‌ها برای کنترل شیوع کرونا در استان قزوین گفت: باید رسیدگی‌ها و کنترل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا و سایر بیماری ها، دائمی باشد.

پلمب واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند

سخنگوی ستاد کرونا در استان ادامه داد: با هر صنف و یا فروشنده‌ای که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند برخورد شده و آن واحد صنفی پلمب می‌شود.

حبیبی در خصوص حمل و نقل عمومی نیز خاطرنشان کرد: اتوبوس‌ها ملزم هستند با ۵۰ درصد ظرفیت کار کرده و تاکسی‌ها نیز بیش از سه مسافر سوار نکنند.

وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی باید از برگزاری هرگونه همایشی جدا خودداری کنند و رسانه‌ها نیز اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری کرونا را جدی گرفته و به مردم گوشزد کنند تا مردم بدانند که اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند کرونا گریبانگیر خواهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟