دستگیری 3 شکارچی متخلف در شاهوار

به گزارش رکنا، علی اکبر قربانلو با اشاره به پایش ارتفاعات شاهوار شهرستان شاهرود گفت: در این راستا سه متخلف شناسایی و دستگیر شدند.

 علی اکبر قربانلو با بیان اینکه روز گذشته حضور شکارچی غیر مجاز در ارتفاعات شاهوار روستای تاش به یگان حفاظت محیط‌زیست شاهرود گزارش شد گفت: بلافاصله بعد از گزارش مأموران حفاظت محیط‌زیست واحد گشت سیار شاهرود عازم منطقه شدند.

بازداشت شکارچیان متخلف در شاهوار

او بابیان اینکه شب گذشته متخلفان در زمان و محل مناسب قصد خروج از شکارگاه را داشتند افزود: در این عملیات ضربتی خودروی شکارچیان توسط یگان حفاظت محیط‌زیست متوقف و سه سرنشین متخلف آن بعد از دستگیری با دستور مقام قضائی بخش بسطام به همراه خودرو، سلاح و مهمات و ادوات همراه، تحویل کلانتری ١٧مجن شدند.

رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود بابیان اینکه از خودرو متخلفان بازرسی‌های لازم به عمل آمد ابراز داشت: در این بازرسی یک قبضه سلاح گلوله‌زنی برنو دوربین‌دار فاقد جواز حمل، یک قبضه سلاح ساچمه زنی تک لول غیرمجاز و تعدادی فشنگ چارپاره و تک گلوله غیر مجاز به علاوه سلاح سرد و کوله حمل شکار کشف و ضبط شد.

قربانلو بابیان اینکه طی عملیات دیگری خودرو وانت حامل جوجه پروندگان مختلف شامل دلیجه، سار، مینا، کبک، باقرقره، جوجه‌تیغی، زاغ نوک قرمز، خرگوش، خوکچه هندی، توسط پاسگاه شهید نوری شاهرود توقیف شد در ادامه تصریح کرد: این فرد محموله را برای فروش به تهران حمل می‌کرده است.

او بابیان اینکه پس از تشکیل پرونده متهم تحویل دادسرای شاهرود و سپس روانه زندان شد افزود: بخشی از این حیوانات در طبیعت رهاسازی شدند، اما مابقی به دلیل کوچک بودن این کار تا بزرگ شدن جوجه‌ها میسر نیست که از همه همطونان درخواست می‌شود نوزاد حیوانات و جوجه پرندگان را به هیچ وجه از طبیعت جدا نکنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟