مراتع ورامین آتش گرفت

به گزارش رکنا ، ‌رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های ورامین و قرچک گفت: چنانچه مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع مشاهده شد مردم عزیز می توانند با شماره ۱۵۰۴ گزارش بدهند که مامورین منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست به آن منطقه اعزام شوند.

عامل انسانی به منابع طبیعی ورامین رحم نکرد

‌علی اصغر سپه وند گفت: بر اساس گزارش مامورین یگان حفاظت در حین سرکشی از جنگل ها و مراتع جنوب ورامین مشاهده شد که تقریبا ساعت ۱۳ روز دوشنبه 26 خرداد یک مورد آتش سوزی در مراتع حوزه عزت آباد شهرستان ورامین به مساحت ۵ هکتار اتفاق افتاد که با توجه به وفور علوفه خشکی که در منطقه بوده ظاهرا این آتش سوزی بصورت عامل انسانی ایجاد شده بود که بلافاصله مامورین منابع طبیعی با همکاری مامورین محیط زیست نسبت به کنترل و اطفاء این آتش سوزی اقدام کردند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های ورامین و قرچک افزود: با سرکشی به موقع مامورین منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست توانستند این آتش سوزی را کنترل کنند که بر اثر این آتش سوزی متاسفانه حدود ۲۰۰ میلیون ریال به مراتع ورامین خسارت وارد کرد.

وی با اشاره به توصیه های ایمنی در این خصوص گفت: از کلیه همیاران طبیعت و گردشگرانی که وارد مراتع ورامین می شوند می خواهیم کاملا موارد ایمنی را رعایت کنند و از روشن کردن آتش نیمه افروخته در جنگل ها و مراتع خودداری کنند و رانندگانی که در مسیرهای جنگلی و مرتعی حرکت می کنند از انداختن ته سیگار نیمه افروخته در حاشیه جاده ها خودداری کنند.

وی گفت: تقاضا داریم کلیه ادارات و ارگان‌های شهرستان مثل آتش نشانی، شهرداری ها، هلال احمر و جهاد کشاورزی در زمان اطفاء حریق آمادگی لازم را داشته باشند و با اداره منابع طبیعی در بحث کنترل آتش سوزی همکاری لازم را داشته باشند.

سپهوند ضمن توصیه به کشاورزان در برداشت محصولات کشاورزی گفت: با توجه به اینکه فصل برداشت محصولات کشاورزان است از آتش زدن کلش و کاه اراضی خودداری کنند، چرا که علاوه بر این که آتش سوزی باعث اسیدی شدن زمین های کشاورزی می شود؛ ممکن است به مراتع و جنگل ها صدمات و خسارات سنگین و سختی وارد کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟