به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت : در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در حوزه استحفاظی پایگاه سوم و احتمال استفاده از موتور سیکلت های سرقتی در ارتکاب جرایم مختلف در این راستا موضوع بصورت ویژه پیگیری و شناسایی و دستگیری سارقان و کشف اموال مسروقه در دستور کار قرار گرفت .

شناسایی سارق سابقه دار

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود : با بررسی پرونده های مطرح شده در یگان های انتظامی و دعوت از شاکیان و اخذ اظهارات مال باختگان کارآگاهان با جمع بندی سرنخ های موجود و با تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یکی از سارقان به نام ناصر که از مجرمان سابقه دار بود می شوند .

وی در ادامه گفت : کارآگاهان با شناسایی سارق موضوع را به تمامی یگان های انتظامی اعلام کردند تا اینکه بیست و سوم فروردین ماه ناصر که با یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در شهریار در حال تردد بود توسط گشت کلانتری متوقف و دستگیر می شود که پس از ارجاع پرونده به دادسرای ناحیه 6 تهران حسب دستور بازپرس پرونده برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه سوم ارجاع می شود.

این مقام انتظامی در خصوص اعترافات متهم گفت: ناصر پس از انتقال به پایگاه سوم ادعا کرد که موتورسیکلت را سرقت نکرده است بلکه مالخری کرده است و در ادامه تحقیقات پلیسی به مالخری 2 دستگاه موتورسیکلت از فردی به هویت رضا در شهرستان بهارستان و فردی ناشناس در شهریار اعتراف می کند.

وی ابراز داشت: با گرفتن دستور از مقام قضائی و شناسایی مخفیگاه رضا در بهارستان اکیپی از کارآگاهان این پایگاه برای دستگیری رضا به شهرستان بهارستان اعزام می شوندو رضا را در یک عملیات ضربتی در حالی که قصد فرار از مخفیگاهش را داشت دستگیر می کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه رضا در بازجوئی های پلیسی به سرقت موتورسیکلت با همکاری ناصر اعتراف کرد، افزود: رضا در اعترافاتش علاوه بر سرقت 2 دستگاه موتورسیکلت و به مالخر یک دستگاه موتورسیکلت دیگر در شهرستان شهریار با همکاری ناصر معترف شد.

این مقام پلیسی، اظهار داشت: با اعتراف جدید رضا تحقیقات پلیسی وارد مرحله دیگری از تحقیقات مقدماتی قرار گرفت و کارآگاهان موفق شدند با شناسایی مالخر به هویت صادق ، سومین متهم پرونده را در شهریار دستگیر کنند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی پرونده به دادسرا ارسال و هر سه متهم با قرار مناسب روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟