به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت : مهرماه سال گذشته پرونده ای با موضوع فروش مال غیر از سوی دادسرای ناحیه 4 تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

کلاهبرداری با سند تقلبی

وی بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته شاکی گفت: یک دستگاه خودروی نیسان ماکسیما را به قیمت یک میلیارد و 650 میلیون ریال از شخصی به نام حمید خریداری کردم که پس از تسویه حساب به بنده وکالت تعویض پلاک و دریافت سند قطعی دادند اما وقتی پس از مدتی به مرکز تعویض پلاک مراجعه کردم متوجه جعلی بودن وکالتنامه شدم و پس از تماس با فروشنده او پاسخگو نبود. بعد از مدتی خودرو نیز توسط ماموران کلانتری توقیف و به پارکینگ منتقل شد و متوجه شدم با شکایت شخص دیگری به نام سلیمان که خود را مالک خودرو می دانست با اخذ دستور مرجع قضائی دستور توقیف خودرو صادر شده است.

رئیس پایگاه چهارم در ادامه ابراز داشت : پس از بررسی مبایعه نامه و اخذ اظهارات شاکی کارآگاهان با تحقیقات محلی به صحت ادعای شاکی پی بردند و برای کشف حقیقت با هماهنگی قضائی مالک خودرو به نام سلیمان احضار و از وی پیرامون موضوع تحقیق که با ارائه مبایعه نامه و وکالت محضری بیان داشت خودرو را از حمید خریداری کرده است که حمید قرار بوده پس از رفع ایرادات فنی خودرو را به او تحویل دهد اما ضمن خلف وعده خودرو را به شاکی فروخته و متواری شده و ایشان نیز با انجام اقدامات قانونی خودرو را توقیف و هم اکنون در اختیار دارد.

کارآگاه نثاری افزود : وکالتنامه مورد ادعای سلیمان استعلام که برخلاف وکالتنامه شاکی پرونده اصل و اصالت آن تائید گردید که مجددا از وی در خصوص نحوه و روش پرداخت و دریافت ثمن معامله تحقیقات پلیسی معمول که هیچگونه مستنداتی مبنی بر پرداخت آن نداشت.

نقشه فریبکارانه 2 هم سلولی

این مقام انتظامی گفت : کارآگاهان در تحقیقات خود متوجه اظهارات ضد و نقیض سلیمان می شوند و محرز می شود حمید با او ارتباط تنگاتنگی داشته که با استعلام سوابق کیفری حمید و سلیمان کارآگاهان پی میبرند هر دو نفر در گذشته به جرم کلاهبرداری در زندان بوده اند که این فرضیه تبانی بین حمید و سلیمان را قوت و به یقین تبدیل کرد.

مرتضی نثاری بیان داشت : نتیجه تحقیقات در گزارشی جامع و با تقاضای جلب حمید که جعل وکالتنامه از طرف او عیان بود به نظر مقام قضائی رسیده و پس از موافقت، اقدامات پلیسی انجام و با به ثمر نشستن آنها متهم دستگیر و بلافاصله به جعل وکالتنامه و تبانی با سلیمان را اعتراف کرد .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت : هر دو متهم ضمن قبول بزه کلاهبرداری و جعل به دادسرا منتقل و با صدور قرار تامین روانه زندان شدند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟